kadın partisi kadın partisi kadın partisi kadın partisi kadın partisi kadın partisi kadın partisi kadın partisi kadın partisi kadın partisi kadın partisi kadın partisi
kadın partisi

"Oyunu Değiştir"

“Egemenlik Kayıtsızı Şartsız Milletindir” diyen TBMM; kadının yok sayıldığı ve erkek egemen siyaset anlayışının daha da ağırlaştığı bir süreçten geçiyor. Vekil olduğunu unutup kendini milletin üstünde gören zihniyetin hüküm sürdüğü siyaset, ne yazık ki toplumun hiçbir kesimini güvende hissettirmiyor.

Ötekileştirme; korku ve endişenin hüküm sürdüğü ortamda kadınlar, çocuklar ve hayvanlar için şiddetin dozu gittikçe artıyor.

Erkek egemen mevcut siyasi yapı; Türkiye’yi korku ile yönetilen mutsuz insanların yaşadığı bir ülkeye dönüştürürken dünyadaki saygınlığımızı ve itibarımızı da kaybettiriyor.

“Erkek egemen demokrasi”den gerçek demokrasiye geçiş için siyasette kadın sayısının 275 olması gerektiğini ancak mevcut hiçbir partinin aday sayısında dahi yüzde 50’yi yakalayamadığını söyleyen Kadın Partisi, kadınlara bağımsızlık çağrısı yapıyor.

Ülke yönetmeyi Playstation oynamak zanneden erkek egemen siyaset için “Game Over” diyen Kadın Partisi’nin “Oyunu Değiştir Projesi” ile ilgili detayları basın ile paylaştık.

 

 
 
bize katılın üye olun
destekçimiz olun
aylık aidat
genç gelecek
Basında Biz
Video Galeri
Foto Galeri
Bültenler
Anketler ve İmza Kampanyaları
gönüllümüz olun
kadın partisi instagram kadın partisi youtube
kadın partisi facebook kadın partisi twitter kadın partisi google plus
duyuru grubuna katılmak için
sivil toplum kuruluşları
kadın partisi şarkısı
 
 
Copyright © kadinpartisi.org.tr designed by Dijital Ajansım - CONTIVENT