8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü

8 Mart, kadınların ezilmişliğini fıtrata dayandırarak normalleştirmek isteyen eril iktidarlar ve onun gibi düşünenlerle mücadele günüdür.

8 Mart, kadını aşağılayan, çalışan çalışmayan, çocuğu olan olmayan diye ayırımcılık yapanlarla, çalışıp da çocuk sahibi olmak istemeyen kadınları insandan saymam diyenlerle mücadele günüdür.

8 Mart, kadın ve erkeği eşit görmeyen; kadının yerini aile içi olarak belirleyen, kürtaj yasağı, çok çocuk doğurma gibi baskılara maruz bırakan ırkçı, gerici, ayrımcı, üstelik nefret dili kullanan politikacılarla mücadele günüdür. 8 Mart, gösteri yapma ifade özgürlüğü ve siyaset gibi temel haklarımıza ulaşmamızı engelleyen uzun süreli OHAL gibi seçenekleri kullanan politikalara karşı mücadele günüdür. 8 Mart, sadece 28 gün çeken şubat ayında 47 kadının öldürüldüğü çocuklarımıza cinsel tacizde bulunanlara verilecek cezalarda yaş kıstasları getirmeyi, hukuku unutup cinsel suçlulara hadım cezasını önerecek kadar göze göz dişe diş ceza vermeyi düşünen zihniyetlerin hakim olduğu günümüzde bu iktidarla mücadele günüdür.

Kadın Partisi Yönetim Kurulu