8 Mart Dünya Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Kadınlar Günü"nde Kadınlar Olarak İsyandayız!

Kadınların erkeklerde eşitlik mücadelesi yolunda hiç bu kadar karamsar bir noktada olmamıştık.

Özgecan cinayetiyle, kadın cinayetlerinin herkesin kapısını çalabilir olduğunu duymayan, anlamayan kalmadı. Yıllardır işlenen cinayetlere hafifletici neden bulmaya çalışan ataerkil zihniyet, bu defa konuyu hafifletemedi. 

Güven İçinde Yaşamak İstiyoruz

Kamusal alandan çekilmeye çalışılan kadın, özel alana ve aile içine hapsedilmeye çalışılıyor, bu da sözümona kadına “pozitif ayrımcılık” yapılarak, toplumsal cinsiyet adaleti diye kıymeti kendinden menkul bir söylem ile korunmaya çalışılarak ve kutsallaştırılarak yapılıyor.

Biz kadınlar olarak, günün her saatinde  yaşayabilmek için bize  yasak olmayan güvenli sokaklar istiyoruz, kadınların gasp edilen yönetimlerde   temsil edilme hakkımızı istiyoruz, mecliste olmak, yerel yönetimlerde olmak istiyoruz.  Kadınlar hakkında kadınlar karar versin istiyoruz. Haklarımızı erkeklerin savunusuna, aklına, vicdanına bırakmak istemiyoruz.

Kadınlar Cinskırıma Uğruyor

Türkiye Toplumsal Cinsiyet Uçurumu sıralamasında 142 ülke arasında hala 125.sırada.
2014 yılında 281 kadın erkekler tarafından öldürüldü. Taciz, tecavüz, şiddet hız kesmeden devam ediyor. Tüm dünyada erkekler çıldırdı ve kadın kırımı başladı.

Kadınların bu cinskırıma karşı ortak mücadele etmesinin, kadınların mücadeleyi yaşamın her alanında ve temsil noktasında mecliste sürdürmesinin zamanıdır.

Kadın Dayanışması Çağrısı Yapıyoruz

Kadın Partisi olarak kadınların isyanını siyaset dahil her alana taşımak üzere bütün kadınlara elimizi uzatıyor ve birlikte mücadele edelim diyoruz.

Kadınların finansman dahil her tür zorlukla karşı karşıya olduğunu biliyoruz ve bunun üstesinden ancak kadın dayanışması ile gelebileceğimizi biliyoruz.
Tüm kadınları 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde dayanışma için birlikte çalışmaya, birlikte yürümeye, birlikte siyaset yapmaya bekliyoruz.

Kadınların yaşam hakkının tehlike olmadığı, güven içinde yaşadığı bir dünyanın hayaliyle…

Kadın Partisi MYK