Bu Seçime Kadınlar Damgasını Vuracak

Bu Seçime Kadınlar Damgasını Vuracak

ÖZGÜRLÜK, HUKUK, NEFES ALACAK BİR ÜLKE, MUTLU BİR TOPLUM için, siyasi yelpazenin sağından, solundan, merkezinden, tüm partiler felakete doğru sürüklenmekte olan Türkiye Cumhuriyeti’ni kurtarmak için işbirliği ediyor.

Bu seçime kadınlar damgasını vuracak! AKP iktidarı boyunca dışlanan, eşit temsil edilmekten çok uzak, kazanılmış hakları ellerinden alınan, erkek egemen sistemin ve söylemin bütün yaşamlarını alt üst ettiği kadınlar sandık başında bunun hesabını soracaklar. Kadına yönelik şiddetin bir türlü önlenemediği, çocuk gelinlerin arttığı, müftü nikahına mahkum edilen, boşanma yasası ile güvencesiz bırakılmak istenen, kadınlar sandıkta bunu unutmayacak. Kendilerine makbul kadın tanımı yapılan, otumasına kalkmasına erkeklerin karıştığı kadınlar bu seçime damgasını vuracak!

Artık Ülkenin AKP İktidari ve Başkanı Erdoğan’ın keyfi uygulamalarına daha fazla tahammülü kalmamıştır.

OHAL altında seçime gidilmesi ülkemiz adına utanç vericidir. Adil, özgür ve şeffaf bir seçim konusunda şüphe uyandırmaktadır.

Umudumuz parlamenter sisteme geri dönülmesinin önünü açacak, hukukun üstünlüğü ve kuvvetler ayrılığı ilkesini yaşama geçirecek, ülkemizi demokrasiye taşıyacak bir sonucun çıkmasıdır. Bu ülkenin insanları daha iyi, özgür, barış içinde ve mutlu yaşamayı hak ediyor.

Mutlu insanlar ülkesi için artık Sayın Erdoğan’in emekli olmasının zamanı geldi. Artık bu ülkede insanlar rahat bir nefes alsın. 70 bin öğrenci hapiste olmasın, okullarına dönsün ve bu ülkenin geleceğini gençlere emanet edelim. Siyasetçiler hapiste değil mecliste, meydanlarda olsun. Gazeteciler, yazarlar, çizerler işlerini hiçbir kaygı duymadan yapsınlar. Çok sesli çok nefesli bir ülke için, Millet İttifakının, Adaletin, Hukukun, Özgürlüğün yanındayız.

Kadın Partisi olarak Millet Ittifakını, Çok Sesli, Demokratik Siyaseti desteklediğimizi kamuoyuna duyururuz. Tüm partilerden, seçilebilir sıradan daha fazla kadın aday bekliyoruz.

Tüm destekçilerimize ve kadın sivil toplumuna çağrımız ve duyurumuzdur.

Sevgi ve Saygılarımızla,

F.Benal Yazgan
Kadın Partisi Genel Başkanı