Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Hakkında, Manevi Tazminat Davası Açılmıştır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Hakkında, Manevi Tazminat Davası Açılmıştır

Cumhurbaşkanı; “Anneliği reddeden kadın eksiktir, yarımdır, çalışıyorum diye annelikten imtina eden bir kadın, aslında kadınlığını inkâr ediyor demektir” diyerek çalışan ve çocuk sahibi olmayan kadınların duygularını rencide etmiştir. Kadınların en doğal insani haklarını kullanmasını, insanlıktan vazgeçme olarak yorumlayan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kadınları incittiği, haklarını yok saydığı ve bu zihniyeti hakim kılması nedeniyle, Eş Genel Başkanımız Fatma Benal Yazgan tarafından manevi tazminat davası açılmıştır.

Sürekli kadınlari ikincilleştirici ve aşağılayıcı söylemleriyle, kadınlara baskı yapmayı sürdüren, kadınlara yaşam biçimi dayatan Erdoğan, son olarak da bir kadın derneğinin açılışında, yaptığı konuşmada, “Anneliği reddeden kadın eksiktir, yarımdır” diyerek çalışan ve çocuk sahibi olmayan kadınları ve tüm kadınları rencide etmiştir.

Bu söylemleri bir zihniyet olarak tüm topluma yaygınlaştırdığı, kadınların özgürlük alanını kısıtladığı ve bundan bir pişmanlik duymak bir yana, bunu yapmaya devam edeceğini hal ve söylemleri ile sürekli tekrarlayan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkinda, manevi tazminat davası açılması kaçınılmaz olmuştur.

13 Haziran Pazartesi günü, Istanbul Anadolu Adliyesi, 2. Sulh Hukuk Mahkemesi’ne başvuruda bulunarak, kendisi hakkında 1 Türk Lirası manevi tazminat talebiyle, dava açılmıştır.