Sn. Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanlığı Adaylığına Destek

Sn. Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanlığı Adaylığına Destek

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi adı altında uygulanan tek adam rejimi ve yirmi bir yıldır bilinçli bir şekilde maruz bırakıldığımız etnik köken, cinsiyet, din, mezhep kimlikler, siyasi tercihler ve sosyal sınıf farklılıkları üzerinden yapılan siyaset ülkemize büyük zarar verdi. 

Cumhuriyeti kuran partinin lideri olan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun şahsi gayretiyle altı partinin bir araya gelerek bu seçimlere güç birliği içinde girme kararı alması, toplumsal uzlaşı isteyen ve ülkesini seven herkes için takdire şayan önemli bir adım oldu. Toplum olarak yeniden yapılanmaya, herkesin üzerinde anlaştığı toplumsal bir uzlaşıya ve yeni bir hikayeye çok ihtiyacımız olan bir dönemden geçtiğimiz hepimizin kabul ettiği bir gerçektir.

Bu hikayeyi yazacak kişinin Sayın Kılıçdaroğlu olacağından şüphe etmiyor; kendisinin ülkemize, çok ihtiyacımız olan gerçek demokrasiyi, insan haklarını, cinsiyet eşitliğini, kardeşliği ve toplumsal uzlaşıyı getireceğine gönülden inanıyoruz.

Kadın Partisi olarak gerek Adalet Yürüşünde, gerekse genel seçimlerde ve referandumdaki seçim çalışmalarımız sırasında hiçbir beklentimiz olmadan Sayın Kılıçdaroğlu’nu desteklemiştik. Aynı şekilde 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminde de Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğimizi ve bu konuda gereken her türlü  katkıyı sunmaya devam edeceğimizi kamuoyunun bilgilerine sunuyoruz. 

Kadın Partisi ve şahsım adına, kendisini 13. Cumhurbaşkanı olarak görmek ümidiyle çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar dilerim.

F. Benal Yazgan
Genel Başkan